Forum "TARNOWSCY" Strona Główna "TARNOWSCY"
PRZEWOZY OSOBOWE "TARNOWSCY" - Nieoficjalne Forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

REGULAMIN FORUM

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum "TARNOWSCY" Strona Główna -> Pomoc i informacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Admin
AdministratorDołączył: 01 Lut 2011
Posty: 220
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:25, 13 Lut 2011    Temat postu: REGULAMIN FORUM

Regulamin forum

§1. Aby aktywnie uczestniczyć w dyskusjach na forum, wymagana jest jednorazowa rejestracja i następnie każdorazowo zalogowanie. Akceptacja niniejszego regulaminu jest niezbędna, aby Użytkownik mógł korzystać z wszystkich możliwości forum.

Postanowienia ogólne

§2.
Serwis www.tarnowscy.fora.pl służy do prowadzenia dykusji, wymiany poglądów i opinii oraz wzajemnej pomocy w zakresie danych działów tematycznych forum. Ich przedmiotem może być tylko i wyłącznie funkcjonowanie firm prowadzących działalność pod szyldem Transport Osobowy "TARNOWSCY" i temu pochodne dziedziny.
§3.
Prezentowane na forum poglądy, opinie i odpowiedzi na pytania mają jedynie charakter informacyjny i pomocniczy i nie powinny być traktowane jako wiążące kogokolwiek.
§4.
Serwis www.tarnowscy.fora.pl nie udziela pomocy ani porad. Jest jednak platformą, dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć.
§5.
Korzystanie z forum jest bezpłatne.

Administracja forum

§6.
Administrację forum stanowią Administratorzy oraz Moderatorzy.
§7.
Administrator jest to osoba zarządzająca forum i czuwająca nad jego właściwym funkcjonowaniem, zajmująca się w szczególności aspektami technicznymi funkcjonowania forum, posiadająca również funkcję moderatora każdego działu forum.
§8.
Moderator to osoba strzegąca porządku w powierzonym mu dziale forum, czuwająca nad zawartością merytoryczną forum oraz przestrzeganiem regulaminu. Moderator ma prawo zamykać, otwierać wątki, dzielić, przenosić, usuwać, a także edytować je, nie zmieniając jednak ich podstawowej treści. Uwagi Moderatora muszą być wpisane na czerwono i podpisane nickiem.
§9.
Jeśli Moderator lub Administrator uzna, że wpis lub wątek jest niezgodny z regulaminem forum lub z jakichkolwiek innych przyczyn nie powinien znajdować się na forum, może usunąć go bez podania przyczyny.
§10.
Za nieprzestrzeganie porządku czy regulaminu forum, Moderator może pisemnie upomnieć Użytkownika, przyznać ostrzeżenie czy też w skrajnych przypadkach czasowo lub trwale zablokować Użytkownikowi dostęp do forum (tzw. ban).
§11.
Trzecie ostrzeżenie, przyznane Użytkownikowi, równoznaczne jest z trwałym zablokowaniem dostępu do forum.
§12.
Od decyzji Moderatora Użytkownik może w ciągu 14 dni odwołać się do Administratora. Decyzja Administratora jest ostateczna i nieodwołalna.
§13.
Zabronione jest w postach lub w tematach i opisach wątków publiczne podważanie decyzji lub autorytetu Administratora i Moderatorów. Wszystkie zażalenia i pytania kieruje się do administracji za pomocą Prywatnej Wiadomości (PW), o ile taka możliwość została udostępniona.
§14.
Niedozwolone jest edytowanie lub usuwanie uwag Moderatora dopisanych na czerwono do posta.
§15.
Czerwony kolor czcionki zarezerwowany jest dla administracji i nie może być stosowany przez innych Użytkowników.
§16.
Administracja nie bierze odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe przez zły zapis czy też odczyt wpisów dokonywanych przez Użytkowników, przerwy techniczne czy też utratę wpisów i wiadomości.

Rejestracja

§17.
Ze względu na tematykę, na forum mogą się rejestrować i wypowiadać tylko osoby pełnoletnie. Rejestrując się na forum deklarujesz więc, że jesteś osobą pełnoletnią, a także że zapoznałeś się z regulaminem forum i zobowiązujesz się do jego przestrzegania.
§18.
Każda osoba może posiadać tylko jedno konto na forum. Złamanie tej zasady grozi usunięciem wszystkich kont i całkowitym zablokowaniem dostępu do forum.
§19.
Zaznajomienie się z niniejszym regulaminem jest konieczne, aby móc się zarejestrować i korzystać z forum.
§20.
Dane osobowe, podane przy rejestracji, nie są przekazywane osobom trzecim (z wyjątkiem §51) i służą tylko do prawidłowego logowania się na stronie forum.
§21.
Mechanizm forum wykorzystuje cookies (niewielkie pliki tworzone przez przeglądarkę Użytkownika, ułatwiające i wspomagające pracę programu) do przechowywania informacji na komputerze Użytkownika. Cookies nie zawierają żadnych informacji, które zostały podane przez Użytkownika i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych przez Użytkownika informacji oraz hasła.

Nazwy użytkownika (nicki)

§22.
Nazwy Użytkownika powinny być w miarę krótkie i nie mogą zawierać znaków niestandardowych (!.;,:.-_'#, itd.).
§23.
Niedozwolone jest używanie do rejestracji nicków uznanych powszechnie jako słowa obraźliwe czy wulgarne. Nicki Użytkowników nie mogą być również adresami stron internetowych.
§24.
Zastosowanie do nazw Użytkowników mają również przepisy §50 i §51.

Podpisy (sygnatury)

§25.
Umieszczanie w podpisach linków do innych stron oraz reklam wymaga zgody Administratora. W tym celu należy skontaktować się z nim za pośrednictwem systemu Prywatnych Wiadomości (PW). Nie stosowanie się do tego wymogu będzie się wiązało z otrzymaniem ostrzeżenia, a w ostateczności zablokowaniem konta na forum.
§26.
Zastosowanie do podpisów mają także przepisy §50 i §51.

Emblematy (avatary)

§27.
Pod pojęciem emblematu (avatara) rozumie się niewielki obrazek, identyfikujący Użytkownika forum.
§28.
Wymiary, format pliku, rozmiar pliku oraz inne parametry emblematu muszą być zgodne z wymaganiami mechanizmu obsługującego forum.
§29.
Zastosowanie do emblematu mają również przepisy §50 i §51.

Wątki

§30.
Przed założeniem nowego wątku należy przeszukać forum i upewnić się, czy podobne tematy nie są już dyskutowane w innych wątkach.
§31.
Tworzenie więcej niż jednego takiego samego lub bardzo podobnego tematu jest niedozwolone. Wyjątkiem są te wątki, których tematyka dotyczy w równym stopniu więcej niż jednego działu; należy wówczas w poście rozpoczynającym wątek zawrzeć informację o pozostałych lokalizacjach takiego cross-postu na niniejszym forum.
§32.
Nazwa wątku musi wskazywać na temat dyskusji w nim zawarty.
§33.
Zabrania się tworzenia nowych wątków, których tematyka znacząco odbiega od tematyki forum.
§34.
Administratorzy i Moderatorzy forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili, jeśli uznają to za stosowne.
§35.
Temat, którego tematyka nie odpowiada działowi, w którym został opublikowany, zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu. Temat zostanie przy tym odpowiednio oznaczony.

Posty

§36.
Opublikować post (informację, pytanie, odpowiedź, głos w dyskusji lub jakikolwiek inny materiał zamieszczony na forum przez użytkownika) na forum może każdy zarejestrowany Użytkownik, o ile posiada do tego wystarczające uprawnienia.
§37.
Do wybranych działów forum określony dostęp mają również niezarejestrowani Użytkownicy (tzw. goście).
§38.
Posty zawarte w wątku powinny zawierać treść zgodną z dyskutowanym w nim tematem. Wszystkie posty niezgodne z tematem będą usuwane lub przenoszone przez Moderatora.
§39.
Zabrania się umieszczania tego samego lub podobnie brzmiącego postu w kilku wątkach. Wyjątkiem są tematy dotyczące w równym stopniu więcej niż jednego działu; należy wówczas w poście rozpoczynającym wątek zawrzeć informację o pozostałych lokalizacjach takiego cross-postu na niniejszym forum.
§40.
Treść zawarta w postach musi być napisana zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego. Nie nadużywamy pisania wielkimi literami oraz wielkości czcionki.
§41.
Staramy się nie pisać pod jednym ze swoich postów następnego posta, jeśli jest możliwość edycji poprzedniego.
§42.
Wszystkie sprawy prywatne lub skierowane do określonego Użytkownika kierujemy poprzez PW, a nie na ogólnodostępnej dla każdego Użytkownika części forum.
§43.
W wiadomościach PW obowiązują te same zasady kultury, co na forum.
§44.
Użytkownik pisze wszystkie posty i wiadomości na swoją odpowiedzialność. Administracja nie bierze odpowiedzialności za wpisy dokonane przez Użytkownika, zobowiązana jest jednocześnie do ich nadzorowania.
§45.
Kopiowanie i powielanie wpisów, zdjęć, wiadomości bez zgody autora jest zabronione.
§46.
Zabrania się wykorzystywania forum do nachalnego reklamowania czegokolwiek. Kwestię nachalności rozstrzyga administracja forum. Administracja zastrzega sobie prawo do usuwania reklam, nawet jeśli nie są nachalne.
§47.
Za ukryte linkowanie w swoich postach do innych stron, tzw. "pozycjonowanie słów kluczy", udzielane są bany bez ostrzeżeń.
§48.
Zabronione jest reklamowanie innych for internetowych o tematyce w wysokim stopniu zgodnej z tematem tego forum, bez uzgodnienia tego z administracją. Reklama taka jest karana banem.
§49.
Każdy Użytkownik forum ma prawo wyrazić swoją opinię na poruszane tu tematy, z zachowaniem jednak zasad etyki, norm społecznych, kultury, poszanowania godności innych Użytkowników oraz uczuć religijnych.
§50.
Zabronione jest umieszczanie na forum postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem, a w szczególności obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia, godzące w czyjąś własność.
§51.
Złamanie zasady §50 łączy się z bezpośrednim, natychmiastowym i trwałym usunięciem z listy Użytkowników wraz z powiadomieniem organów ścigania o zaistniałym przestępstwie. Aby wspomóc te działania, rejestrowane są adresy IP (liczbowe ciągi identyfikujące komputer Użytkownika w sieci internetowej) autorów takich treści.
§52.
Wszystkie informacje, które wpisują Użytkownicy, będą przechowywane w bazie danych, stanowiącej integralną część mechanizmu forum. Informacje te nie będą podawane bez zgody autora osobom trzecim, z zastrzeżeniem §51.
§53.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za włamania hackerskie, prowadzące do pozyskania danych Użytkowników i ich postów.
§54.
Zabronione jest spamowanie forum. O tym, czy dana wypowiedź jest spamem, decydują Administratorzy i Moderatorzy.

Postanowienia końcowe

§55.
Administracja forum to też ludzie, włączając w to wszystkie tego faktu konsekwencje.

Obowiązywanie regulaminu

§56.
Regulamin niniejszy obowiązuje od dnia ukazania się jego treści na niniejszym forum.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Admin dnia Czw 11:00, 31 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Sprinter
Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 154
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kąty Wrocławskie
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:48, 06 Lis 2011    Temat postu:

Czy do wszystkich użytkowników? Ja myślę

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum "TARNOWSCY" Strona Główna -> Pomoc i informacje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin